Google İçin SSL Sertifikası Zorunlu Oldu

SSL sahibi olmayan web siteleri için sadece "Güvenli Değil" yaptırımıyla yetinmeyen Google, yaptığı son değişiklikle, SSL sahibi olmayan

Google geçtiğimiz aylarda SSL sertifikası olmayan web siteleri için bir uyarı yayınlamış ve SSL sertifikası olmayan siteleri “güvensiz” olarak işaretleyeceğini duyurmuştu. Beklenen güncelleme hayata geçirildi. SSL sertifikası olmayan web siteleri Chrome tarayıcılarda, ziyaretçilere güvensiz olarak gösteriliyor.

SSL sertifikası alan web siteleri http:// yerine https:// ile başlıyor. SSL sahibi web siteleri http:// olarak girilse bile https:// e yönlendiriliyor.

SSL Google Sıralamasını Etkiliyor

SSL sahibi olmayan web siteleri için sadece “Güvenli Değil” yaptırımıyla yetinmeyen Google, yaptığı son değişiklikle, SSL sahibi olmayan web sitelerini Google sonuç sıralamasında arka plana atacağını açıkladı.

Bu şu demek; SSL sertifikası olmayan web siteleri Google sonuç sıralamasında arka sıralarda yer alacak.

Ön planda olmak, ilk sayfada yer almak isteyen web sitelerinin SSL sertifikası almadan SEO yarışında başarı sağlaması artık çok zor görünüyor.

Ne Yapmanız Gerekiyor?

Bir SSL sertifikanız varsa endişelenmeniz için bir sebep yok. Fakat SSL sertifikasına sahip değilseniz, sertifika sahibi olmak için bir an önce adım atmanız gerekmekte.

Bu konuda Monolog Medya’nın tecrübeli ekibinden destek almak için 0850 840 1 55 numaralı telefon numarasından iletişime geçebilirsiniz.