Google Haritalar Doğru Şekilde Yüklenemedi Hatası

Google Haritalar Servisi’ni web sitesinde kullanan yayıncılar son günlerde “Bu sayfa Google Haritalar’ı doğru şekilde yükleyemedi” uyarısı alıyor.

Google Haritalar Servisi’ni web sitesinde kullanan yayıncılar son günlerde “Bu sayfa Google Haritalar’ı doğru şekilde yükleyemedi” uyarısı alıyor. Bu durumun sebebi, Google Developer Console’a getirilen bir dizi yenilik.

Google Haritalar Servisi’ni API aracılığı ile kullanan geliştiriler için 16 Temmuz 2018 tarihinden itibaren sisteme bir ödeme yöntemi eklenmesini şart koştu.

Bu ödeme yöntemini sisteme girmiş olmak, Google’a bir ödeme yapacağınız anlamına gelmiyor.

Google Haritalar servisi için 0-100.000 arasında sorgu ücretsiz olarak sunuluyor. Google’ın sunduğu fiyatlandırma tablosu için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

100.000 ve üzeri sorgularda ise Google Maps için bir ücretlendirme yapıyor ve sisteme tanımladığınız ödeme yönteminden ücretini alıyor.

Web sitenizde çalışmayan bir Google Haritalar servisi varsa, ziyaretçiler sitenize girdiğinde “Bu sayfa Google Haritalar’ı doğru şekilde yükleyemedi” şeklinde bir uyarı alıyorsa, çözüm için Monolog Medya’nın tecrübeli ekibiyle 0850 840 1 555 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.