Günümüzde bilindiği üzere sosyal medya kullanım oranı günden güne artmaktadır. Dünyanın çoğu ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de sosyal medya  kullanımı televizyon, gazete ve film gibi geleneksel medya mecralarından daha çok tercih edilmektedir.

 

Sosyal medyanın fazlaca tercih edilmesinin nedenleri arasında;
 Sosyal medya mecraları kullanıcılar açısından diğer tüm medya mecralarına nazaran daha fazla erişilebilir durumdadır. Sosyal medya, herkes tarafından özgünce kullanılabilir. Geleneksel medya ise genel olarak kontrol altındadır.
 Sosyal medya, geleneksel medyaya nazaran daha dinamiktir. Sosyal medyada paylaşımlara ve yorumlara anında müdahale edilebilir.
 Sosyal medya tamamen özgürdür. Her kullanıcı ve her şirket kendi alanında bilgilerini özgürce paylaşabilir. Bu kadar fazla tercih edilmesinin en büyük nedeni herkesin kendini özgürce ifade edebilmesidir.

Monolog Medya sizin için neler yapar?

İçerik Yönetimi
Sosyal medyanızın sürekli olarak canlı kalması ve ziyaretçilerinizle anlık olarak ilgilenilmesi markanızın değerini hedeflerinize uygun hale getirir. Monolog Medya olarak size bu yönde yaratıcı içerikler üretebiliriz. Blog yazıları, videolar, görseller ve gifler hazırlayarak sosyal medya yeniliklerini yakalarız.
Moderasyon
Sosyal medyada ziyaretçilerin yorumlarına anlık olarak yanıt verilmesi müşteri ve ziyaretçi memnuniyeti sağlamak açısından ve marka itibarı açısından oldukça önemlidir. Monolog Medya olarak sosyal medya hesaplarınızı düzenli olarak takip edilir ve doğrudan gelen takipçi yorumları anında yanıtlanır.
Online İtibar ve Kriz Yönetimi
Markanızla ilgili olası krizleri tahmin eder, araştırır ve çözüme yönelik senaryoları çıkararak bu senaryolara uygun önlemler alırız. Sosyal medya takibi ve analizi işlemlerimiz sosyal medya uzmanlarımız tarafından yapılır.
Dijital PR
Halkla ilişkiler odaklı ele alınan markanız tüm mecralarda bir bütünlük temeli esas alınarak yönetilir. SEO uyumlu içerikler üreterek marka hesaplarınızın arama motorlarında daha görünür olması ve daha fazla ziyaretçi alması sağlanır.